ipek halı yıkama

İpek Halı Temizliği

Geleneksel Türk Kültürünün simgelerinden olan ipek halılar el dokuma halı türlerindendir. saf ipekle özel olarak el dokuma tezgahlarında üretilmeleri ve harici bir boya katkısı bulunmadan yoğun bir işçilikle desenlerinin oluşturulması bu halıların değerini arttırmaktadır. ipeğin narin yapısı ve az bulunmasıda maliyetleri yükseltmektedir, bu derece önemli halıların kullanımı ve temizlenmesi aşamalarında dikkatli olunmalıdır.

ipek halı temizliği
ipek halı temizleme

gündelik ev temizliklerinde bu tür halıları temizlerken toz alma işlemlerinde elektrik süpürgesi kullanıyorsak fazla baskı uygulamadan temizlenmelidir. halı iplik yönüne doğru nemli bezle tüylerin temizliği sağlanabilir ve kesinlikle kimyasal ürünler kullanmakdan kaçınılmalıdır. bu şekilde doğal renklerden oluşan ipek halınız zarar vermeden rutin temizliğini sağlayabilirsiniz.

ipek halı yıkama

ipek halı yıkama işlemerinin profesyonel yıkama firmaları tarafından yapılması halınızın zarar görmeden temizlenmesini sağlar. emirgan ipek halı yıkama şirketimiz bu halıların yıkanması aşamasında titizlikle çalışmaktadır. ipek halıların doğal dokusuna zarar vermeyen bitkisel halı yıkama şampuanı kullanmaktadır. yıkama işlemi bu halı türüne özel olarak hassas yıkama gerçekleştirmek için yerde yıkama yöntemi uygulanmaktadır. kurutma aşamasında doğal havalandırma işlemiyle en uygun temizliği sağlamaktadır.

ipek halı yıkama
ipek halı yıkama

Antalya ipek halı yıkama hizmetleri

El dokuması, saf ipek dokuma, hereke halılarınızın temizliği ve yıkama işlemleri özenle yapılmaktadır. Değerli antika halıların yıkama hizmetleri için bizimle iletişime geçip detaylı bilgiler alabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.