Araç koltuk yıkama

Araç koltuk yıkama

Araç Koltuk Temizliği

Araç bakımı kadar temizliği de önemli bir konudur, arabalarımızda toz, kir, leke gibi birçok etkenden dolayı zaman içerisinde temizleme ihtiyacı oluşur. Araç temizleme ve araç koltuk temizliği işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün ancak iş, iç temizliği ve koltuk temizliğine geldiğinde kumaşın dokusu ya da rengi zaman zaman temizlik konusunda ciddi sıkıntı yaratabilir.

Yöntem Kumaşa Göre Farklıdır

Araç koltuğu temizleme yöntemleri koltuk kumaşına göre farklılık gösterir. Araç kılavuzunda temizleme işleminin koltuk döşemesine göre nasıl yapılacağı konusunda bilgi alınabilir. Ev eşyalarını temizlemek için kullanılan temizlik malzemeleri araç temizliği için uygun olmaz otomobilin yüzey doku gibi farklılıkları ev eşyalarına göre değişiktir. Araç koltuk yıkama konusunda uzman olan işletmeler sorunsuz ve hızlı bir şekilde otomobil döşemeleri rahatlıkla temizlemektedir.

araç koltuk yıkama

Kumaş Koltuk Temizliği

Kumaş koltukların temizliği deri koltuklara göre biraz daha kolay gerçekleştirilir. oto koltuk yıkama işlemine başlamadan önce aracın içindeki tüm eşyalar boşaltılır.

  •  Döşemelerin üzeri süpürülür
  •  koltuk yıkama makinesiyle araç koltukları yıkanır
  •  Temizlik aşamasından sonra döşemeleri kurumaya bırakılır

Döşemenin Kurutulması Önemli

Temizlik öncesi araç için süpürülmesi üzerinde bulunan toz kırıntı tüy gibi kirleri ortadan kaldırır. Özel olarak seçilen araç koltuğu temizlemek için kullanılan temizlik şampuanı ile yıkama İşlemin ardından döşemeler kurumaya bırakılır ve tamamı ile kuruması sağlanır. Döşemeler ıslak kalırsa üzerinde lekeler oluşur ve bu da döşemenin kirli görünmesine neden olur.

araç koltuk yıkama hizmeti

Deri Koltuk Temizliği

Araç koltuğu yıkama işlemlerinde sıkıntılı olan deri koltukların temizliğidir. Deri koltukları temizlemek zahmetlidir özen gerektirir. Deri döşemeleri temizliğe bilmek için öncelikle elektrik süpürgesinden destek almak gerekir. Yalnız deri malzemeler için üretilen temizlik ürünleri kullanılmalı ve temizliğe başlamadan önce döşeme kesinlikle soğuk olmalı. Deri koltuk döşemesine sahip araçlarda iç temizliğe yine aracın tamamını elektrik süpürgesi ile temizleyerek başlanır.

Aracın tüm yüzeylerin temizlenmesi ve ardından yıkama makinesi ile temizleme yapılır. Tercih edilen döşeme temizleyicisi kullanım talimatına göre belirlenen miktar ile kullanılır. Ürün döşeme üzerine sprey yardımı ile uygulanır. Mikrofiber bez ile deri koltuklar silinir.  Kullanılan bu bezlar temizlik ürününün daha rahat şekilde döşemeye yayılmasını sağlar. Döşeme diplerinde biriken kirleri temizlemek için aynı malzemeyi yumuşak kıllı bir fırça ile yaymak da söz konusudur.

Deri koltukları temizlerken kesinlikle döşemeye karşı hassas davranılmalı ve özen gösterilmelidir. Temizliğin tamamlanmasının ardından döşemeler kurumaya bırakılır.

Antalya araç koltuğu yıkama hizmeti

Antalya araç koltuğu yıkama hizmetlerimizi yerinde sağlıyoruz. Profesyonel oto koltuk temizleme servisimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz

“Araç koltuk yıkama” için bir cevap

  1. Antalya’nın en iyi halı yıkama koltuk yıkama yatak yıkama araç koltuk yıkama firması Aracımın koltukları klasik koltuk yıkama yöntemi ile yıkandıktan sonra buharlı koltuk yıkama yani buharlı araç koltuk yıkama ile de yıkanarak harika bir sonuç elde etme mi sağladılar daha önceden Antalya’da Muratpaşa Halı Yıkama olarak bildiğin bu firmadan aldığım hizmetlerin her biri ayrı ayrı memnun edici bir şekilde tarafıma sunulmaktadır

Average
5 Based On 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir